KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11712041
nr 1171 2041
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Oljemålning, "Komposition", monogramsignerad, signerad och daterad 1948 a tergo, olja på duk, 18x26 cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 26 mars 2018
kl 18:24:05
3.000 kr
3.200 kr
3.600 kr
- Klassiska
26 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman